Budowa
i wymiary kontenerów

Wysoka jakość kontenerów magazynów to absolutna podstawa. Dbają o nią inżynierowie na każdym etapie projektowania, dbają o nią technicy na etapie montażu i oczywiście dba o nią dział kontroli jakości. Dlaczego jest to aż tak istotne? Wysoki standard wykonania kontenerów to gwarancja tego, że Twoje magazynowane przedmioty są absolutnie bezpieczne.

Boxy, nawet po długim czasie użytkowania, pozostają odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. A to znaczy, że nie groźny jest im deszcz, śnieg czy wiatr. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom z powłoką antykorozyjną, przemyślanemu projektowi i starannie wykonanym łączeniom, woda nie dostaje się do środka, wilgoć i mróz nie wpływają na standard przechowywania, a zjawisko korozji nie występuje.

Modułowy charakter kontenerów umożliwia dostosowanie wielkości powierzchni do Twoich potrzeb. Magazyny usytuowane są obok siebie, więc jeśli potrzebujesz większej przestrzeni, z powodzeniem możesz traktować je jako duży magazyn.

Zasuwa

Solidny system zasuw i baskwili, gwarantuje najwyższą jakość. Zasuwy zapewniają bezpieczeństwo i są łatwe w obsłudze. Warto do tego dobrać odpowiednią kłódkę. Najlepiej sprawdzą się zabezpieczenia wodoodporne z dodatkową izolacją.

Ściany

Wykonane są z blachy trapezowej o grubości 0,7 mm przynitowanej do specjalnych profili nośnych wykonanych z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm.

Dach

Wykonany jest z blachy trapezowej przymocowanej do profili nośnych z użyciem nitów szczelnych.

Rynna

Największa dostępna rynna do odprowadzania wody.
Zwiększona objętość o 35% w stosunku do standardowych rozwiązań.

Drzwi

Dobrze zaprojektowane drzwi gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Specjalne wzmocnienia w skrzydłach drzwi gwarantują ich wysoką wytrzymałośc i odporność mechaniczną.

 • Wysokość: 196,8cm
 • Długość: 464,2cm

Narożniki

Narożniki muszą spełniać najbardziej rygorystyczne normy. Są specjalnie zaprojektowane i wykonane z 3 mm blachy, cynkowane ogniowo oraz malowane farbą proszkową. Dwa naroża posiadają trzpienie ułatwiające piętrowe składowanie oraz transport. Dzięki bocznym otworom możemy kontenery podnosić przy pomocy dźwigu.

Podłoga

Podłoga musi być trwała, szczelna i odporna na warunki zewnętrzne. Podłoga w kontenerze jest wykonana z impregnowanego drewna o grubości 32 mm, które ma właściwości przeciwgrzybiczne. Deski składane metodą pióro-wpust zapewniają trwałość i szczelność oraz długoletnie użytkowanie.

Całość jest przykręcana do profili wykonanych z blachy ocynkowanej przy pomocy specjalnych ocynkowanych wkrętów. Profile mają wysokość 70 mm co ułatwia przewożenie kontenera z użyciem wózka widłowego, wyposażonego w przedłużki. Boki podłogi zabezpieczone są ocynkowanymi profilami o grubości 2 mm.

System przeciw przelewaniu wody

Przynajmniej raz w roku każdego w Polsce dotyka problem ogromnej ulewy. Kontener musi temu sprostać bo inaczej jest totalnie bezużyteczny. System stworzony by zapobiec przedostaniu się wody do boxu przy ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

Profile podłogowe

Nasze boxy wyposażone są w profile podłogowe o wysokości aż 70 mm. Dzięki temu użytkownik może transportować nasze boxy przy użyciu wózka widłowego. Dzięki profilom drewniana podłoga nie jest narażona na bezpośredni kontakt z podłożem.

Fundamenty pod kontenery

Bez względu na wielkość kontenera, każda przestrzeń magazynowa powinna mieć solidny fundament. Podstawa naszych schowków znajduje się na utwardzonym terenie oraz wylewce szalunkowej z betonu B-37.

Modułowość

Kontenery zostały zaprojektowane na wzór kartki A4 - tak aby idealnie ze sobą pasowały i dawały łatwą możliwość rozbudowy.

Wymiary schowków magazynowych

Kontenery cieszą się ogromną popularnością nie bez powodu. Doskonale sprawdzają się jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju towarów, ale również jako niewielkie obiekty użytkowe.
Tego typu rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku firm, które potrzebują dużej przestrzeni do składowania różnego rodzaju produktów, jak i osób prywatnych cierpiących na brak miejsca.

3m2

6m2

9m2

12m2

Wymiary wewnętrzne:
 • szerokość: 150cm
 • wysokość: 206cm
 • długość: 205cm
Powierzchnia: 3m2
Wymiary wewnętrzne:
 • szerokość: 205cm
 • wysokość: 206cm
 • długość: 300cm
Powierzchnia: 6m2
Wymiary wewnętrzne:
 • szerokość: 205cm
 • wysokość: 206cm
 • długość: 451cm
Powierzchnia: 9m2
Wymiary wewnętrzne:
 • szerokość: 205cm
 • wysokość: 206cm
 • długość: 602cm
Powierzchnia: 12m2

Masz pytania?

  KONTAKT

  Gdzie?

  Augustówka 22 C/D,
  02-981 Warszawa
  kliknij i nawiguj!

  Napisz

  kontakt@combox.pl

  Zadzwoń

  888 688 399